Dlaczego powinieneś
korzystać z pigmentów Doreme?

To proste! Poznaj nasze największe zalety!

Pigmenty Doreme to bezpieczeństwo i gwarancja jakości

Pigmenty marki Doreme są neutralne dla organizmu oraz nie zawierają konserwantów ani substancji rakotwórczych, co zostało potwierdzone wieloma badaniami. Nadają się także dla alergików (osób, u których stwierdzono niepożądane lub niebezpieczne dla zdrowia skutki uboczne mikropigmentacji).
Są zgodne z Rozporządzeniem Komisji (UE) 2020/2081 z dnia 14 grudnia 2020 r., zmieniającym załącznik XVII do rozporządzenia (WE) nr 1907/2006 Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie rejestracji, oceny, udzielania zezwoleń i stosowanych ograniczeń w zakresie chemikaliów (REACH) w odniesieniu do substancji wchodzących w skład tuszy do tatuażu lub makijażu permanentnego. Każdy odcień posiada kartę MSDS niezbędną do wykazania składników użytych do ich produkcji oraz karty charakterystyki w języku polskim.
Produkowane są w laboratorium farmaceutycznym w Korei Południowej, nie rozlewane w Polsce.
Posiadają wymagane atesty bezpieczeństwa laboratorium niemieckiego Dermatest oraz certyfikaty CE. Ponadto, pigmenty Doreme poddane zostały testom jakościowym SGS (Société Générale de Surveillance), które potwierdziły, że nie zawierają w swoim składzie metali ciężkich oraz spełniają normy i standardy światowe w zakresie mikropigmentacji. Certyfikowane również w KOREA TESTING & RESEARCH INSTITUDE. W lutym 2022 roku uzyskały certyfikat niemieckiego Laboratorium CTL GmbH Bielefeld.
Tym samym uzyskaliśmy potwierdzenie, że pigmenty Doreme spełniają najostrzejsze normy światowe dotyczące czystości oraz zawartości składników oznaczonych jako niepożądane w poszczególnych rozporządzeniach dotyczących pigmentów i mieszanin chemicznych.

Pigmenty Doreme to stabilność i przewidywalność

Pigmenty marki Doreme wyróżniają się wysoką stabilnością i dobrą przewidywalnością w czasie. Odpowiedni skład produktu gwarantuje jego maksymalną przewidywalność w czasie bez potrzeby stosowania od pierwszej pigmentacji specjalnych modyfikatorów przeznaczonych tylko i wyłącznie do ustabilizowania koloru, jak to często bywa przy barwnikach innych marek. Dzięki dużemu napigmentowaniu produkty Doreme charakteryzuje wysoka retencja w skórze, co przekłada się na jakość pigmentacji.

Pigmenty Doreme to szeroka gama kolorystyczna

Faktem jest, że skóra stanowi filtr dla koloru, a czas zmienia wizualnie efekt pracy linergisty, dlatego marka Doreme stworzyła bardzo szeroki wachlarz odcieni ciepłych, chłodnych i neutralnych, które można ze sobą łączyć dając sobie w zasadzie nieograniczone możliwości kolorystyczne. Posługując się kołem barw, zasadami pigmentologii i mikro-pigmentacji możemy osiągać zamierzone rezultaty.

Pigmenty Doreme to wiele możliwości

Doreme jest marką stworzoną z myślą o kreatywnych linergistach. Pigmenty można mieszać ze sobą, nie tylko w zakresie danej linii produktów, ale również łączyć np. liquidy z koncentratami. Daje to nieskończone możliwości barwne. Dla uzyskania pożądanej dla danej techniki konsystencji Doreme przygotowało specjalne boostery, czyli substancje rozcieńczające i uszlachetniające. Dzięki nim praca jest dużo łatwiejsza. Boostery dodane w czasie pigmentacji wzbogacają skład pigmentów o związki nawilżające m.in. kwas hialuronowy, glicerynę, sorbitol oraz wyciągi z leczniczych roślin (wąkrota azjatycka, oczar wirginijski). Wyciągi z tych roślin mają właściwości przeciwzapalne, przeciw obrzękowe, przeciwbakteryjne, uszczelniające naczynia krwionośne i zmniejszające kruchość kapilar oraz przyspieszające gojenie.

Niezastąpione Boostery Doreme

W zależności od procedury producent przygotował trzy produkty uszlachetniające: Booster Lip (różowy), przeznaczony do pigmentacji ust, Booster Brow (niebieski) z przeznaczeniem do pigmentacji brwi i Booster Eye (jasnoróżowy), stosowany podczas pigmentacji powiek. Dodatkowym produktem jest Permanent Sealer (biały), który może być stosowany do różnych zabiegów, jako rozcieńczalnik dla pigmentu oraz produkt wspomagający gojenie – aplikowany po skończonej procedurze na miejsce objęte zabiegiem.

Wielu linergistów napotyka na trudności podczas pigmentacji ust. Często jest to mocna opuchlizna, zasinienie oraz słaba retencja koloru. Usta są bardzo ukrwione, a ich struktura wymaga odpowiedniej pigmentacji. Booster Lip redukuje transport limfy i zmniejsza krwawienie, co poprawia retencję pigmentu. Minimalizuje siniaki powstałe podczas zabiegu. Booster Lip dodany do kubeczka z mieszanką dodatkowo poprawia nawilżenie ust i ułatwia samą implantację pigmentu. Po przerwaniu ciągłości skóry można również stosować preparat bezpośrednio na miejsce zabiegowe.

Booster Brow pomaga nawilżyć i zmiękczyć skórę okolicy brwi, poprawia komfort podczas zabiegu i ułatwia pracę, minimalizując krwawienie. Sprzyja utrzymaniu pigmentu w skórze, przyspiesza prawidłowe gojenie skóry.

Booster Eye, podobnie jak w przypadku ust minimalizuje siniaki, ale również neutralizuje sól łez, co sprawia, że procedura jest szybsza, skuteczniejsza oraz bardziej komfortowa dla obu stron. Dodatkowo minimalizuje opuchliznę.

Pigmenty Doreme to komfort pracy

Jako, że sam wybór metody i sposób implantacji barwnika nie pozostaje bez wpływu na efekt zarówno kolorystyczny, jak i ogólny, to do dyspozycji linergistów są poszczególne linie pigmentów, różniące się głównie konsystencją, co pozwala na bardziej zindywidualizowanie dla nich przeznaczenie, w zależności od sposobu pracy oraz wyboru narzędzia.

Doreme oferuje obecnie 5 różnych linii barwników do pigmentacji ust, powiek i brwi oraz pigmenty do korekcji, kamuflażu i pigmentacji medycznej.

Cztery linie do brwi: Liquid, Conc, 2Shot oraz Perfect Brows różnią się głównie gęstością, co pozwala na wybranie odpowiedniego produktu dla danej metody pracy i własnych preferencji linergisty. Poszczególne serie różnią się również kolorystyką.

UWAGA! Należy zwrócić uwagę, że w danej linii kolorystycznej są kolory o tych samych nazwach, lecz mogą to być zupełnie inne odcienie. Przed zakupem warto sprawdzić wybrany pigment w karcie kolorów pod względem temperatury danej barwy, np. pigment o nazwie Cocoa z serii Liquid jest kolorem chłodnym (nr 223), a pigment (nr 17) z serii Conc. o tej samej nazwie jest kolorem ciepłym, podobnie jak pigment o nazwie Dark Ash – w serii Conc. ma nr 53 i jest chłodny, a w linii 2Shot ma nr 820 i jest ciepły.
Jak widać, poza nazwami warto posługiwać się numeracją dla większej pewności podczas wyboru pigmentów. Pomocna jest też karta kolorów, którą warto mieć zawsze pod ręką.

Pigmenty z serii Liquid charakteryzują się najbardziej płynną konsystencją, idealne do pracy maszynowej, metod ombre i włosa. Zamknięte w szczelnej plastikowej butelce z zakrętką. Polecane także początkującym linergistom.

Pigmenty Doreme charakteryzuje odpowiednia optymalna gęstość, dzięki czemu są wydajne w pracy, nie zapychają dyszy igły, nie wyciekają i nie gęstnieją w trakcie zabiegu. Seria Liquid posiada kolory do pigmentacji brwi – Eyebrows, powiek – Eyeliners, ust – Lips, oraz pigmentacji medycznej (np. rekonstrukcja otoczki brodawki sutkowej) i korekcji (np. blizn i przebarwień) – Camouflage i Areola. Linia Correction zawiera pigmenty przeznaczone do korekt niechcianych odbarwień starych makijaży, jest to seria uzupełniająca paletę np. o biały pigment (zawierający tlenek tytanu), który przydaje się również podczas pigmentacji ust, gdy chcemy uzyskać jaśniejszy kolor bądź efekt miejscowego rozświetlenia.

Bardziej kremowe od Liquidów są koncentraty – linia Conc i 2Shot, od niedawna zapakowane są w tubki (poprzednio w aplikatory z pompkami). Obie linie są mocno napigmentowane, polecane do wszystkich metod, manualnych i ręcznych. Posiadają szeroką gamę kolorystyczną, dostosowaną do naszej szerokości geograficznej.
2Shoty o konsystencji gęstej śmietanki polecane są przez producenta do microbladingu, ale z powodzeniem sprawdzą się również w metodach maszynowych. Dla uzyskania lżejszej konsystencji obu tych linii warto sięgnąć po Booster Brow lub Permanent Sealer.
Seria Perfect Brows czyli najnowszy wypust od Doreme to 8 nowych kolorów o nieco zmienionej technologii, z odrobinę większą zawartością gliceryny, dzięki czemu są trochę rzadsze od koncentratów ale mimo wszystko zachowały kremową konsystencję.

Pigmenty z tych serii można ze sobą mieszać w zależności od potrzeb oraz łączyć z uszlachetniaczami.

Odwiedź nasz sklep!

Sprawdź co dla Ciebie przygotowaliśmy